Aký dôležitý je tréning boja na zemi?

Boj na zemi je pre športovú oblasť a športové súťaže neodmysliteľný.
Keď pozeráte na súťaže, tak väčšina ide po 10-20 sekundách na zem a bojujú ďalej. Z tohto dôvodu je to dôležité pre športové bojové umenia.
Kto tieto športové zápasy vidí , musí si nevyhnutne myslieť, že bojovať na zemi, je nevyhnutné pre sebaobranu, alebo pre vojsko a políciu, ktorí chcú napríklad niekoho zatknúť. Ale to nie je vôbec pravda.
Nie je žiadna fáza boja na zemi vo väčšine pouličných bitiek. Ten kto padne na zem, a rýchlo sa nepozbiera, býva nepriateľom dokopaný do hlavy a iných časti tela. Tak isto ak aj zvládne ležať na súperovi a držať ho pod sebou, stávate sa bezmocnou obeťou kopov priateľov svojho súpera. Dnes má človek stále častejšie do činenia s viacerými protivníkmi a férovosť viac neexistuje.
Málokedy sa vyskytne situácia na ulici keď niekto súpera bije až spadne na zem a potom sa naňho vrhne na zem a zápasí s ním. Najčastejšie nasadí nohy a začne ho kopať.
V telocvični, kde sú žinenky a kde je človek na to tréningovo oblečený, alebo bez trička, to má svoj zmysel a zábavnosť. Ale kto už by si rád ľahol na zem na špinavej a mokrej ulici, a to v peknom novom obleku? Myslím že každý z vás by chcel zabrániť tomu, aby išiel na zem. Alebo?
To isté platí na diskotéke. Kto by chcel tancovať prízemný valčík vo svojom oblečení po cigaretách a rozbitom skle? A na čo nesmieme zabudnúť: na asfalte alebo na inej zemi to brní trochu inak ako na žinenke v telocvični. Už aj preto veľa krásnych techník nieje použiteľných. Kde je tu tá zábava alebo športový faktor? Ja ho tu nevidím. A kto neverí, nech si to ide raz sám vyskúšať na ulicu.
Tak isto špeciálne jednotky od polície a vojska si dávajú pozor na to neísť na zem.
S celou svojou výbavou, by som chcel vidieť ako sa im darí bojovať na zemi.
Ako som povedal, v telocvični na žinenkách pre športovú a kondičnú stránku je to iste super vec. A prinesie viac funkčnú kondíciu ako joga či bicyklovanie.

Prečítajte si ako prví, čo je nové

WingTsun Žilina - HKWTA
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky