Filozofia.

Je problematické postihnúť na niekoľkých riadkoch filozofiu rozsiahleho a komplexného bojového umenia. Filozofia sa v rámci WingTsun výuky nevyučuje, ale vstrebáva sa postupne počas vyučovania a to prostredníctvom opakovania jednotlivých techník. Rovnako ako tradičná čínska kultúra, z ktorej pochádza, je aj WingTsun ovplyvnené najsilnejšími filozofickými systémami taoizmu, budhizmu a konfucionismu. 
Konfucionismus priniesol Číne (rovnako ako niektorým bojovým umením vrátane WingTsun) tradičné poňatie rodiny so silným postavením najstaršieho člena.
Buddhismus snahu po sebazdokonaľovaní a usilovnosť pri cvičení a zmysel v neustále opakovanie pohybov. WingTsun sa ale svojím poňatím najviac približuje koncepcii taoizmu s jeho premenami:

Svet je v neustálom pohybe
Detail nemožno oddeliť od celku
Celok nemožno oddeliť od detailu
Protiklady harmonizujú krajnosti

Stálosť neexistuje. Bojovník je prirovnaný k vode, ktorá všetkým prestupuje a ak nemôže priamo, prekážku obteká; je zároveň poddajná aj ničiaca.

WingTsun Žilina - HKWTA
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky